Piirin- ja HS-aluemestaruuskilpailut

T U L O K S E T

© Hämeenlinnan Hiihtoseura

Kilpailun sarjat: N8; M8; N9; M9; N10; M10; N11; M11; N12; M12; N13; M13; N14
; M14; N15; M15; N16; M16; N17; N20; NYL; N35; N50; N55; M17; M18; M20; MYL; M35; M40
; M45; M50; M55; M60; M70

N8 Naiset 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sanni Keskinen           Kangasalan Kisa               4.32,6
  2. Kiira Suhonen            Ylöjärven Ryhti               5.07,2       0.34,6
  3. Emmi Hämäläinen          Oriveden Ponnistus            5.08,3       0.35,7
  4. Anniina Hakala           Hämeenlinnan Hiihtoseura      5.23,9       0.51,3
  5. Alisa Äyrämö             Kuoreveden Kärki              8.03,9       3.31,3
Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Okko Koskinen            Ylöjärven Ryhti               4.02,1
  2. Juho Seppälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura      4.19,1       0.17,0
  3. Vilho Mennala            Hämeenlinnan Hiihtoseura      4.21,2       0.19,1
  4. Matias Joutvuo           Hämeenlinnan Hiihtoseura      4.32,7       0.30,6
  5. Aleksi Kivistö           Lempäälän Kisa                4.34,2       0.32,1
  6. Luka Laurila             Lempäälän Kisa                4.43,8       0.41,7
  7. Toivo Leveelahti         Valkeakosken Haka             5.17,2       1.15,1
  8. Akseli Rautakorpi        Valkeakosken Haka             5.59,7       1.57,6
  9. Veli Kinnunen            Valkeakosken Haka             6.19,0       2.16,9

Sarjaluettelo

N9 Naiset 9 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vilma Pyhtilä            Ylöjärven Ryhti               8.16,5
  2. Iiris Helenius           Viialan Viri                  8.47,6       0.31,1
  3. Maija Häkli              Teiskon Urheilijat            9.19,6       1.03,1
  4. Anna Mäkelä              Hämeenlinnan Hiihtoseura     11.09,9       2.53,4
  5. Amanda Onnela            Oriveden Ponnistus           11.28,5       3.12,0
Sarjaluettelo

M9 Miehet 9 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Martti Kulmala           Tampereen Pyrintö             7.34,3
  2. Viljo Linnamaa           Kangasalan Kisa               7.49,9       0.15,6
  3. Onni Lepistö             Hämeenlinnan Hiihtoseura      8.14,3       0.40,0
  4. Eino Korpela             Tammelan Ryske                8.38,8       1.04,5
  5. Joona Mäkelä             Hämeenlinnan Hiihtoseura      8.54,0       1.19,7
  5. Konsta Koski             Kangasalan Kisa               8.54,0       1.19,7
  7. Antti Mäkelä             Hämeenlinnan Hiihtoseura      8.56,7       1.22,4
  8. Sisu Lehtonen            Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.06,4       1.32,1
  9. Elias Juutila            Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.23,1       1.48,8
 10. Otto Guttorm             Lempäälän Kisa               10.48,8       3.14,5
 11. Joakim Mustanoja         Valkeakosken Haka            14.25,3       6.51,0
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Venla Mennala            Hämeenlinnan Hiihtoseura      6.43,6
  2. Aada Ylilehto            Lempäälän Kisa                7.39,4       0.55,8
  3. Taika Kuusela            Tammelan Ryske                7.47,3       1.03,7
  4. Hertta Pitkänen          Teiskon Urheilijat            7.52,0       1.08,4
  5. Nia Kytäjä               Valkeakosken Haka             7.52,5       1.08,9
  6. Alma Peltotalo           Hämeenlinnan Hiihtoseura      7.57,6       1.14,0
  7. Ronja Viitanen           Oriveden Ponnistus            8.02,9       1.19,3
  8. Reea Hiitelä             Ylöjärven Ryhti               8.03,7       1.20,1
  9. Maija Mäntylä            Kangasalan Kisa               8.11,2       1.27,6
 10. Silva Kulju              Hämeenlinnan Hiihtoseura      8.12,6       1.29,0

Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joonas Kolehmainen       Lempäälän Kisa                6.36,2
  2. Joona Kivistö            Lempäälän Kisa                7.03,5       0.27,3
  3. Lennu Seppänen           Kangasalan Kisa               7.11,8       0.35,6
  4. Aatu Haikama             Hämeenlinnan Hiihtoseura      7.28,0       0.51,8
  5. Milo Äyrämö              Kuoreveden Kärki              7.42,6       1.06,4
  6. Eetu Kinnunen            Kankaantaan Kisa              8.07,2       1.31,0
  7. Aaro Mettälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura      8.32,8       1.56,6
  8. Rasmus Ijäs              Kangasalan Kisa               8.35,9       1.59,7
  9. Kasperi Suhonen          Ylöjärven Ryhti               8.38,7       2.02,5
Sarjaluettelo

N11 Naiset 11 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aino Koskinen            Ylöjärven Ryhti              10.44,4
  2. Anna Vähävihu            Hämeenlinnan Hiihtoseura     11.43,9       0.59,5
  3. Neea Pyhtilä             Ylöjärven Ryhti              12.59,9       2.15,5
  4. Salla Lehtonen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     14.08,9       3.24,5

Sarjaluettelo

M11 Miehet 11 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vilho Peltotalo          Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.52,3
  2. Olli Seppälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.52,7       0.00,4
  3. Akseli Tanninen          Valkeakosken Haka            10.00,5       0.08,2
  4. Niilo Linnamaa           Kangasalan Kisa              10.49,3       0.57,0
  5. Elias Vähä-Ypyä          Pirkkalan Hiihtäjät          10.53,2       1.00,9
  6. Onni Kinnunen            Valkeakosken Haka            11.26,6       1.34,3
  7. Matias Ruissalo          Oriveden Ponnistus           12.02,5       2.10,2
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aino Aarnio              Ylöjärven Ryhti               9.10,7
  2. Hanni Koski              Kangasalan Kisa               9.22,2       0.11,5
  3. Iiris Ijäs               Kangasalan Kisa               9.38,3       0.27,6
  4. Lotta Tolvanen           Lempäälän Kisa                9.56,9       0.46,2
  5. Emilia Ylilehto          Lempäälän Kisa               10.20,7       1.10,0
  6. Ilona Mäkelä             Tampereen Pyrintö            10.24,3       1.13,6
  7. Helmi Koskela            Ylöjärven Ryhti              10.45,2       1.34,5
  8. Miina Palonen            Ylöjärven Ryhti              11.39,4       2.28,7
  9. Tuuli Vallittu           Kangasalan Kisa              11.50,7       2.40,0
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Oliver Kaikkonen         Lempäälän Kisa               10.23,4
  2. Eino Kärkimaa            Ylöjärven Ryhti              10.34,4       0.11,0
  3. Mauri Juhola             Tammelan Ryske               10.47,1       0.23,7
  4. Emil Pukkila             Hämeenlinnan Hiihtoseura     11.16,2       0.52,8
  5. Erik Lillqvist           Ylöjärven Ryhti              11.35,6       1.12,2
Sarjaluettelo

N13 Naiset 13 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Miina Mäki-Korte         Ylöjärven Ryhti               9.29,7
  2. Linnea Salo              Tampereen Pyrintö             9.30,3       0.00,6
  3. Matilda Saltbacka        Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.35,2       0.05,5
  4. Johanna Naskali          Ylöjärven Ryhti               9.51,3       0.21,6
  5. Amanda Saltbacka         Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.53,7       0.24,0
  6. Annika Rantanen          Ylöjärven Ryhti               9.55,7       0.26,0
  7. Helmi Haavisto           Tampereen Pyrintö            10.08,1       0.38,4
  8. Erika Pyykkö             Valkeakosken Haka            10.25,4       0.55,7
  9. Elisabet Kujanpää        Valkeakosken Haka            11.00,0       1.30,3

 Hylättyjä   1
  - 189.  40145614  Emma Anna Elina Kallio   Tampereen Pyrintö
Sarjaluettelo

M13 Miehet 13 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johannes Alarotu         Teiskon Urheilijat            8.15,1
  2. Eemil Koskinen           Ylöjärven Ryhti               8.56,2       0.41,1
  3. Joel Seppälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura      8.58,9       0.43,8
  4. Paavo Mäntyvaara         Teiskon Urheilijat            9.14,4       0.59,3
  5. Joona Koskinen           Viialan Viri                  9.38,8       1.23,7
  6. Antti Urvanta            Lempäälän Kisa                9.41,3       1.26,2
  7. Otso Luodeslampi         Lempäälän Kisa                9.49,7       1.34,6
  8. Joona Salminen           Tammelan Ryske               10.34,9       2.19,8

Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ella Noora Haapalehto    Lempäälän Kisa                9.37,6
  2. Emmi Henriksson          Ylöjärven Ryhti               9.49,0       0.11,4
  3. Ada Aarnio               Ylöjärven Ryhti              10.04,4       0.26,8
  4. Oona Kaikkonen           Lempäälän Kisa               10.15,7       0.38,1

Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Akseli Pitkänen          Teiskon Urheilijat           15.06,7
  2. Eetu Mäkelä              Hämeenlinnan Hiihtoseura     16.16,6       1.09,9
  3. Niko Urho                Hämeenlinnan Hiihtoseura     16.53,5       1.46,8
  4. Aksu Vuorensyrjä         Hämeenlinnan Hiihtoseura     19.51,8       4.45,1

Sarjaluettelo

N15 Naiset 15 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Venla Heinimaa           Kangasalan Kisa              15.33,8
  2. Nora Kytäjä              Valkeakosken Haka            15.44,9       0.11,1
  3. Venla Haataja            Ylöjärven Ryhti              16.15,8       0.42,0
  4. Riina Alarotu            Hämeenlinnan Hiihtoseura     17.17,1       1.43,3
  5. Krista Manninen          Ylöjärven Ryhti              17.19,7       1.45,9
  6. Inka Haikama             Hämeenlinnan Hiihtoseura     17.29,7       1.55,9
  7. Hetta Niemelä            Lempäälän Kisa               17.31,7       1.57,9
  8. Noora Laine              Ylöjärven Ryhti              18.08,6       2.34,8
  9. Emilia Miettinen         Hämeenlinnan Hiihtoseura     18.42,1       3.08,3
 10. Viveka Kuivalahti        Lempäälän Kisa               19.02,3       3.28,5
Sarjaluettelo

M15 Miehet 15 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Verneri Tanninen         Valkeakosken Haka            14.36,3
  2. Rauli Aho                Valkeakosken Haka            14.42,8       0.06,5
  3. Juho Keskinen            Lempäälän Kisa               14.43,8       0.07,5
  4. Tomas-Casimir Niemi      Tampereen Yritys             15.00,5       0.24,2
  5. Aatu Seppänen            Kangasalan Kisa              15.18,0       0.41,7
  6. Onni Tiira               Tampereen Pyrintö            15.32,2       0.55,9
  7. Tuomas Lindholm          Hämeenlinnan Hiihtoseura     15.35,8       0.59,5
  8. Aukusti Arvola           Pirkkalan Hiihtäjät          15.36,5       1.00,2
  9. Roope Niskanen           Lempäälän Kisa               15.56,5       1.20,2

Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Fanny Kukonlehto         Valkeakosken Haka            15.13,6
  2. Elsa Torvinen            Ylöjärven Ryhti              15.36,8       0.23,2
  3. Ronja Haavisto           Tampereen Pyrintö            16.18,2       1.04,6
  4. Venny Lundberg           Tampereen Pyrintö            17.09,4       1.55,8
  5. Saana Kuusinen           Valkeakosken Haka            18.27,6       3.14,0
  6. Silja Lamminmäki         Kangasalan Kisa              18.38,9       3.25,3
  7. Matleena Palonen         Ylöjärven Ryhti              20.32,5       5.18,9
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 8 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elias Mäkinen            Kankaantaan Kisa             22.48,2
  2. Konsta Mäntyvaara        Kankaantaan Kisa             22.56,2       0.08,0
  3. Turkka Nieminen          Valkeakosken Haka            23.16,3       0.28,1
  4. Tuukka Kupiainen         Kankaantaan Kisa             23.25,1       0.36,9
  5. Atte Urvanta             Lempäälän Kisa               24.23,2       1.35,0
  6. Sebastian Savolainen     Tampereen Pyrintö            24.54,9       2.06,7
  7. Eetu Kärkäinen           Viialan Viri                 25.56,3       3.08,1
  8. Samuli Jalonen           Lempäälän Kisa               26.07,0       3.18,8
  9. Roope Juntunen           Kangasalan Kisa              26.43,2       3.55,0
Sarjaluettelo

N17 Naiset 17 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vilma Kanerva            Valkeakosken Haka            16.26,0
  2. Sonja Hakala             Hämeenlinnan Hiihtoseura     16.37,0       0.11,0
  3. Anni Laine               Ylöjärven Ryhti              17.54,0       1.28,0
  4. Anni Virta               Valkeakosken Haka            18.44,0       2.18,0
  5. Kerttu Niinimäki         Valkeakosken Haka            18.58,0       2.32,0
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Riina Hakala             Kuoreveden Kärki             14.58,3
  2. Amanda Saari             Tampereen Pyrintö            15.58,9       1.00,6
  3. Sonja Lahtinen           Valkeakosken Haka            16.40,5       1.42,2
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Maija Hakala             Hämeenlinnan Hiihtoseura     14.07,9
  2. Maaret Pajunoja          Ikaalisten Urheilijat        14.08,5       0.00,6
  3. Sanni Alatalo            Lempäälän Kisa               14.35,8       0.27,9
  4. Klaara Leponiemi         Viialan Viri                 14.53,3       0.45,4
  5. Eeva Nurmi               Lempäälän Kisa               15.54,8       1.46,9
  6. Krista Laitinen          Tampereen Pyrintö            16.16,9       2.09,0
  7. Anna-Stina Hievanen      Hämeenlinnan Hiihtoseura     16.43,2       2.35,3
  8. Elisa Sihvola            Tampereen Pyrintö            16.46,0       2.38,1
  9. Sonja Harjuntausta       Tampereen Pyrintö            17.54,7       3.46,8
 10. Emmi Rajala              Tampereen Pyrintö            18.44,2       4.36,3
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elina Honkavuori         Hämeenlinnan Hiihtoseura     17.47,7
Sarjaluettelo

N50 Naiset 50 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tytti Pelkonen           Tampereen Yritys             18.10,2
  2. Irene Kantonen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     21.19,6       3.09,4
Sarjaluettelo

N55 Naiset 55 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


Sarjaluettelo

M17 Miehet 17 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Valtteri Heinimaa        Kangasalan Kisa              27.55,7
  2. Iiro Uusitalo            Valkeakosken Haka            28.22,2       0.26,5
  3. Taavi Nyström            Hämeenlinnan Hiihtoseura     29.16,4       1.20,7
  4. Oskari Tanninen          Valkeakosken Haka            29.21,6       1.25,9
  5. Veeti Seppälä            Ylöjärven Ryhti              29.42,4       1.46,7
  6. Juho Veikkolainen        Valkeakosken Haka            29.59,0       2.03,3
  7. Niilo Syrjälä            Valkeakosken Haka            30.04,8       2.09,1
  8. Onni Koskela             Ylöjärven Ryhti              31.09,6       3.13,9
  9. Niko Keskinen            Kangasalan Kisa              31.54,9       3.59,2

 Keskeyttäneitä   1
  - 297.  33993867  Matias Lautamäki         Hämeenlinnan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lauri Vähävihu           Hämeenlinnan Hiihtoseura     30.39,1
  2. Jukka Vähävihu           Hämeenlinnan Hiihtoseura     31.25,0       0.45,9
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eetu Kurkikangas         Tammelan Ryske               27.11,6
  2. Lari Laine               Kankaantaan Kisa             27.13,1       0.01,5
  3. Joni Rauhansalo          Valkeakosken Haka            29.37,3       2.25,7
  4. Eetu Tolvanen            Lempäälän Kisa               30.08,4       2.56,8

Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joona Koponen            Tampereen Yritys             26.26,2
  2. Juha-Matti Mikkolainen   Valkeakosken Haka            27.10,4       0.44,2
  3. Jeri Koponen             Tampereen Yritys             28.09,9       1.43,7
  4. Henri Kaukanen           Kuoreveden Kärki             29.08,2       2.42,0
  5. Jussi Haikka             Kangasalan Kisa              30.59,5       4.33,3
  6. Olli Niemi               Kangasalan Kisa              32.12,1       5.45,9

Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lasse Lehtisyrjä         Ylöjärven Urheilijat         29.39,1
Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Markus Välimäki          Lempäälän Kisa               28.11,4
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Arto Hakala              Lempäälän Kisa               13.26,2
  2. Marko Leppämäki          Ylöjärven Urheilijat         14.21,1       0.54,9
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kai Samelin              Hämeenlinnan Hiihtoseura     16.24,3
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Rauno Kokkonen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     16.02,3
  2. Jari Valkama             Hämeenlinnan Hiihtoseura     16.41,9       0.39,6
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Leo Ukkonen              Tampereen Pyrintö            15.38,8
  2. Jarmo Kopra              Valkeakosken Haka            15.43,6       0.04,8
  3. Pekka Siiskonen          Tampereen Pyrintö            15.54,7       0.15,9
  4. Tapio Nieminen           Virtain Urheilijat           15.55,0       0.16,2
  5. Jouko Kaukanen           Virtain Urheilijat           16.07,2       0.28,4

Sarjaluettelo

M70 Miehet 70 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Väinö Pääkkö             Kankaantaan Kisa             17.11,2
  2. Paavo Vesterinen         Tammelan Ryske               17.42,7       0.31,5
Sarjaluettelo