Hämeenlinnan Hiihdot 24.2.2018

T U L O K S E T

© Hämeenlinnan Hiihtoseura

Kilpailun sarjat: M8; N8; M10; N10; M12; N12; N14; M14; N16; M16; NYL; N20; N18
; M45; M55; N35; N45; MYL; M20; M18; M35

M8 Miehet 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joona Mäkelä             Hämeenlinnan Hiihtoseura      5.54,9
  2. Juho Seppälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura      6.05,7       0.10,8
  3. Matias Joutvuo           Hämeenlinnan Hiihtoseura      6.27,4       0.32,5
  4. Elias Juutila            Hämeenlinnan Hiihtoseura      6.56,6       1.01,7
Sarjaluettelo

N8 Naiset 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Maija Luoto              Mäntsälän Urheilijat          9.04,5
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vilho Peltotalo          Hämeenlinnan Hiihtoseura      8.41,5
  2. Elias Vähä-Ypyä          Pirkkalan Hiihtäjät           9.17,5       0.36,0
  3. Olli Seppälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.30,4       0.48,9
  4. Olavi Luoto              Mäntsälän Urheilijat         10.31,2       1.49,7
  5. Aatu Haikama             Hämeenlinnan Hiihtoseura     10.59,2       2.17,7
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aada Ylilehto            Lempäälän Kisa               10.32,2
  2. Cecilia Lietzén          Pargas IF                    11.08,1       0.35,9
  3. Nia Kytäjä               Valkeakosken Haka            11.08,9       0.36,7
  4. Alma Peltotalo           Hämeenlinnan Hiihtoseura     11.18,8       0.46,6
  5. Anna Vähävihu            Hämeenlinnan Hiihtoseura     11.27,9       0.55,7

 Poisjääneet   2
  -  18.  40217709  Viivi Manninen           Ylöjärven Ryhti
  -  19.  40209679  Nora Urho                Forssan Salama
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johannes Alarotu         Teiskon Urheilijat           11.01,3
  2. Anton Kemppi             Espoon Hiihtoseura           11.15,8       0.14,5
  3. Joel Seppälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura     11.16,1       0.14,8
  4. Justus Vihinen           Espoon Hiihtoseura           11.19,8       0.18,5
  5. Valtteri Kinnunen        Ski Jyväskylä                11.56,8       0.55,5
  6. Konsta Manninen          Ylöjärven Ryhti              11.57,6       0.56,3
  7. Kalle Kulju              Hämeenlinnan Hiihtoseura     12.19,9       1.18,6
  8. Väinö Länsiluoto         Pakilan Veto                 13.08,5       2.07,2
  9. Verneri Lehtinen         Lauttakylän Luja             13.28,9       2.27,6

 Poisjääneet   1
  -  26.  40345951  Emil Pukkila             Hämeenlinnan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Daniela Lietzén          Pargas IF                    11.44,1
  2. Emilia Helmi             Noormarkun Nopsa             12.05,3       0.21,2
  3. Erika Pyykkö             Valkeakosken Haka            12.15,8       0.31,7
  4. Matilda Saltbacka        Hämeenlinnan Hiihtoseura     12.48,9       1.04,8
  5. Lotta Tolvanen           Lempäälän Kisa               13.12,5       1.28,4
  6. Eveliina Hakala          Hämeenlinnan Hiihtoseura     13.13,2       1.29,1
  7. Emilia Ylilehto          Lempäälän Kisa               13.36,9       1.52,8
  8. Aino Anttila             Nakkilan Vire                13.37,9       1.53,8
  9. Helmi Koskela            Ylöjärven Ryhti              13.51,3       2.07,2

 Poisjääneet   1
  -  35.  40336075  Amanda Saltbacka         Hämeenlinnan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hetta Niemelä            Lempäälän Kisa               11.30,9
  2. Nora Kytäjä              Valkeakosken Haka            11.32,7       0.01,8
  3. Viivi Kinnunen           Ski Jyväskylä                11.53,5       0.22,6
  4. Jessica Junkkala         Vammalan Seudun Voima        12.00,2       0.29,3
  5. Krista Manninen          Ylöjärven Ryhti              12.08,8       0.37,9
  6. Inka Haikama             Hämeenlinnan Hiihtoseura     12.09,5       0.38,6
  7. Venla Heinimaa           Kangasalan Kisa              12.10,5       0.39,6
  8. Silva Kemppi             Espoon Hiihtoseura           12.11,1       0.40,2
  9. Ella Noora Haapalehto    Lempäälän Kisa               12.25,7       0.54,8
 10. Riina Alarotu            Hämeenlinnan Hiihtoseura     12.30,3       0.59,4
 11. Pauliina Koivuniemi      Vammalan Seudun Voima        12.31,0       1.00,1
 12. Siiri Heikkilä           Nakkilan Vire                12.38,4       1.07,5
 13. Oona Kaikkonen           Lempäälän Kisa               13.16,2       1.45,3
 14. Lotta Sjöblom            Nakkilan Vire                13.24,4       1.53,5
 15. Heini Vuori              Nakkilan Vire                13.30,5       1.59,6

 Keskeyttäneet   1
  -  48.  40278157  Noora Nummila            Espoon Hiihtoseura
 Poisjääneet   1
  -  45.  40075609  Hilda Oila               Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mikael Koivisto          Keravan Urheilijat           16.47,4
  2. Elmeri Syrjälä           Valkeakosken Haka            17.18,1       0.30,7
  3. Jaakko Salomäki          Keravan Urheilijat           17.30,5       0.43,1
  4. Daniel Onnela            Skiteam 105                  17.38,0       0.50,6
  5. Elmeri Lehtinen          Lauttakylän Luja             17.58,1       1.10,7
  6. Oskari Kalliokoski       Pargas IF                    18.12,8       1.25,4
  7. Konsta Uuttera           Ylöjärven Ryhti              18.37,9       1.50,5
  8. Juho Länsiluoto          Pakilan Veto                 19.05,5       2.18,1
  9. Esa Tapani Lehtonen      Hyvinkään Hiihtäjät          19.31,4       2.44,0
 10. Tomas-Casimir Niemi      Tampereen Yritys             19.31,7       2.44,3
 11. Eetu Mäkelä              Hämeenlinnan Hiihtoseura     19.41,7       2.54,3
 12. Oliver Suhonen           Hollolan Urheilijat -46      19.54,9       3.07,5
 13. Elias Lindroos           Pargas IF                    24.28,7       7.41,3

 Poisjääneet   4
  -  63.  40202871  Onni Tiira               Tampereen Pyrintö
  -  71.  40065512  Thomas Saarela           Valkeakosken Haka
  -  73.  40206274  Sampo Huostila           Lammin Säkiä
  -  76.  40328070  Tuomas Lindholm          Hämeenlinnan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Nea Kytäjä               Valkeakosken Haka            18.15,2
  2. Julia Junkkala           Kankaantaan Kisa             18.22,4       0.07,2
  3. Ilana Onnela             Skiteam 105                  18.32,6       0.17,4
  4. Vilma Kanerva            Valkeakosken Haka            19.02,4       0.47,2
  5. Kerttu Niinimäki         Valkeakosken Haka            19.15,6       1.00,4
  6. Saana Kuusinen           Valkeakosken Haka            19.32,8       1.17,6
  7. Aino Vuorinen            Valkeakosken Haka            19.45,0       1.29,8
  8. Sonja Hakala             Hämeenlinnan Hiihtoseura     19.56,9       1.41,7
  9. Vera Stenvall            Raision Kuula                21.30,3       3.15,1

 Poisjääneet   3
  -  85.  34547238  Fanny Kukonlehto         Valkeakosken Haka
  -  86.  34568880  Anni Virta               Valkeakosken Haka
  -  89.  40396717  Taru Vuorinen            Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 8 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Oskari Yli-Penttilä      Espoon Hiihtoseura           25.54,7
  2. Valtteri Heinimaa        Kangasalan Kisa              25.56,0       0.01,3
  3. Tuomas Ruuskanen         Keravan Urheilijat           26.24,8       0.30,1
  4. Matias Lautamäki         Hämeenlinnan Hiihtoseura     26.26,7       0.32,0
  5. Jesper Lietzén           Pargas IF                    26.40,0       0.45,3
  6. Niilo Syrjälä            Valkeakosken Haka            27.27,8       1.33,1
  7. Mikko Vesma              Raision Kuula                27.33,2       1.38,5
  8. Atte Urvanta             Lempäälän Kisa               27.38,3       1.43,6
  9. Otto Suhonen             Espoon Hiihtoseura           27.45,3       1.50,6

 Keskeyttäneet   2
  -  94.  34498510  Emil Rosin               Pargas IF
  - 105.  31332860  Kalle Kokkonen           Hämeenlinnan Hiihtoseura
 Poisjääneet   2
  -  93.  40276321  Topias Kemppi            Espoon Hiihtoseura
  - 104.  34497333  Benjamin Saarela         Valkeakosken Haka
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sanni Alatalo            Lempäälän Kisa               16.23,9
  2. Mona-Liisa Nousiainen    Kouvolan Hiihtoseura         16.25,7       0.01,8
  3. Terhi Pollari            Hämeenlinnan Hiihtoseura     17.02,0       0.38,1
  4. Emilia Myllykoski        Noormarkun Nopsa             17.14,2       0.50,3
  5. Sanni Lamberg            Kangasalan Kisa              18.14,1       1.50,2
  6. Anna-Stina Hievanen      Hämeenlinnan Hiihtoseura     18.35,2       2.11,3
  7. Anne Pitkänen            Punkalaitumen Kunto          21.39,8       5.15,9
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Klaara Leponiemi         Viialan Viri                 17.25,8
  2. Jonna Pakola             Kosken Kaiku                 17.37,4       0.11,6
  3. Meri Hanska              Hämeenlinnan Hiihtoseura     17.55,2       0.29,4
  4. Laura Nurminen           Keravan Urheilijat           18.13,6       0.47,8
  5. Juulia Puheloinen        Valkeakosken Haka            22.03,1       4.37,3

 Poisjääneet   1
  - 117.  31783723  Sonja Lahtinen           Valkeakosken Haka
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anni Lindroos            Pargas IF                    17.52,8
  2. Roosa Vantaala           Lahden Hiihtoseura           17.53,4       0.00,6
  3. Vilja Kauranen           Espoon Hiihtoseura           17.53,7       0.00,9
  4. Eerika Salomäki          Keravan Urheilijat           17.54,1       0.01,3
  5. Outi Haikama             Hämeenlinnan Hiihtoseura     19.42,3       1.49,5
  6. Fanni Lindvall           Noormarkun Nopsa             20.49,7       2.56,9

 Poisjääneet   2
  - 127.  40071222  Rebecca Lönnqvist        Borgå Akilles
  - 128.  33679822  Anna Rask                Pargas IF
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kari Kalliokoski         Pargas IF                    16.49,0
  2. Jouni Leinonen           Liperin Hiihtoseura          16.50,2       0.01,2
  3. Jari Valkama             Hämeenlinnan Hiihtoseura     17.22,5       0.33,5
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tapio Nieminen           Virtain Urheilijat           17.49,2
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Enni Seppälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura     20.56,7
  2. Elina Honkavuori         Hämeenlinnan Hiihtoseura     21.01,3       0.04,6
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Riikka Kalliokoski       Pargas IF                    18.53,2
  2. Irene Kantonen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     22.23,1       3.29,9
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mikko Harju              Jämsänkosken Ilves           29.47,1
  2. Olli Haavisto            Tampereen Yritys             29.47,4       0.00,3
  3. Miika Heikkilä           Espoon Hiihtoseura           30.25,2       0.38,1
  4. Teemu Eerola             Tampereen Yritys             30.56,9       1.09,8
  5. Kalle Linnasaari         Raision Kuula                34.25,4       4.38,3

 Keskeyttäneet   1
  - 135.  27842144  Joona Koponen            Tampereen Yritys
 Poisjääneet   1
  - 136.  27576724  Ilkka Tuomisto           Ylöjärven Urheilijat
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sami Nuuttila            Hollolan Urheilijat -46      30.59,3
  2. Jere Helminen            Skiteam 105                  31.18,8       0.19,5
  3. Frans Lindvall           Noormarkun Nopsa             32.41,7       1.42,4
  4. Olli Niemi               Kangasalan Kisa              35.54,2       4.54,9
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tino Stenman             Ylöjärven Ryhti              30.13,6
  2. Eero Iso-Tryykäri        Espoon Hiihtoseura           30.59,0       0.45,4
  3. Ilmari Saarinen          Espoon Hiihtoseura           32.23,5       2.09,9
  4. Lauri Vähävihu           Hämeenlinnan Hiihtoseura     32.26,6       2.13,0
  5. Jukka Vähävihu           Hämeenlinnan Hiihtoseura     32.33,9       2.20,3
  6. Eetu Tolvanen            Lempäälän Kisa               34.15,0       4.01,4

 Keskeyttäneet   1
  - 144.  32270358  Akseli Nuutinen          Lahden Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Markus Välimäki          Lempäälän Kisa               30.58,6
  2. Marko Leppämäki          Ylöjärven Urheilijat         31.01,3       0.02,7
  3. Jari Jaakkola            Raision Kuula                31.12,1       0.13,5
  4. Henry Viholainen         Forssan Salama               34.28,5       3.29,9
Sarjaluettelo