Hämeenlinnan Hiihdot

T U L O K S E T

© Hämeenlinnan Hiihtoseura

Kilpailun sarjat: M8; N8; M10; N10; M12; N14; N12; M14; N16; M16; NYL; N20; N35
; N45; N18; MYL; M35; M20; M18; M45; M55


M8 Miehet 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vilho Peltotalo          Hämeenlinnan Hiihtoseura      5.09,2
  2. Jimi Härkönen            Hämeenlinnan Hiihtoseura      5.38,4       0.29,2
  3. Jaakko Jussila           Honkajoen Seudun Urheilija    5.52,3       0.43,1
  4. Aatu Haikama             Hämeenlinnan Hiihtoseura      6.17,0       1.07,8
  5. Nico Välimäki            Vammalan Seudun Voima         6.19,9       1.10,7
  6. Kevin Hildén             IF Sibbo-Vargarna             6.20,5       1.11,3
  7. Aaro Mettälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura      7.09,0       1.59,8
  8. Sulo Siltanen            Perniön Urheilijat            7.34,5       2.25,3

 Poisjääneet   3
  -   2.  40073667  Aapeli Karislahti        Lempäälän Kisa
  -   3.  40399869  Eelis Köpsi              Rajamäen Kehitys
  -   4.  40342409  Juuso Ylisiurua          Kangasalan Kisa
Sarjaluettelo

N8 Naiset 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anna Vähävihu            Hämeenlinnan Hiihtoseura      5.50,2
  2. Cecilia Lietzén          Pargas IF                     6.14,8       0.24,6
  3. Venla Mennala            Hämeenlinnan Hiihtoseura      6.36,8       0.46,6
  4. Lotta Härkönen           Hämeenlinnan Hiihtoseura      7.03,0       1.12,8
  5. Alma Peltotalo           Hämeenlinnan Hiihtoseura      7.03,2       1.13,0
  6. Nia Kytäjä               Valkeakosken Haka             7.32,5       1.42,3
  7. Ida Heinonen             Espoon Hiihtoseura            8.22,1       2.31,9
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Frans Pylkkänen          Keravan Urheilijat            9.13,4
  2. Justus Vihinen           Espoon Hiihtoseura            9.20,4       0.07,0
  3. Lauri Kortejärvi         Borgå Akilles                10.08,6       0.55,2
  4. Emil Köpsi               Rajamäen Kehitys             11.43,5       2.30,1

 Poisjääneet   2
  -  23.  40397328  Antti Urvanta            Lempäälän Kisa
  -  28.  40055785  Florian Fritzén          Österby Sportklubb
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Daniela Lietzén          Pargas IF                     9.01,9
  2. Ronja Westerlund         Pargas IF                     9.04,9       0.03,0
  3. Gisela-Mei Hakkarainen   Espoon Hiihtoseura            9.11,9       0.10,0
  4. Elisabet Kujanpää        Valkeakosken Haka             9.22,4       0.20,5
  5. Emmi Nieminen            Espoon Hiihtoseura            9.24,0       0.22,1
  6. Helmi Haavisto           Tampereen Pyrintö            10.17,4       1.15,5
  7. Lotta Tolvanen           Lempäälän Kisa               10.17,7       1.15,8
  8. Nella Daavitsainen       Mäntsälän Urheilijat         10.31,1       1.29,2
  9. Elina Lindholm           Hämeenlinnan Hiihtoseura     10.35,0       1.33,1
 10. Anna Kerko               Espoon Hiihtoseura           11.20,3       2.18,4
 Kilpailun ulkopuolella   1
 --  Evelia Mettälä           Hämeenlinnan Hiihtoseura     11.46,8       2.44,9

 Keskeyttäneet   1
  -  31.  40338694  Wilma Löfgren            Rajamäen Kehitys
 Poisjääneet   2
  -  34.  40222867  Alina Virtanen           Espoon Hiihtoseura
  -  35.  40145614  Emma Kallio              Tampereen Pyrintö
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elmeri Syrjälä           Valkeakosken Haka            10.58,0
  2. Jaakko Salomäki          Keravan Urheilijat           10.59,1       0.01,1
  3. Oskari Kalliokoski       Pargas IF                    11.01,6       0.03,6
  4. Mikael Koivisto          Keravan Urheilijat           11.45,9       0.47,9
  5. Anton Skutnabb           Espoon Hiihtoseura           11.46,1       0.48,1
  6. Niilo Virta              Valkeakosken Haka            11.50,6       0.52,6
  7. Christoffer Ingman       Espoon Hiihtoseura           11.52,4       0.54,4
  8. Thomas Saarela           Forssan Salama               11.54,8       0.56,8
  9. Tomas-Casimir Niemi      Tampereen Yritys             12.02,4       1.04,4
 10. Robin Hildén             IF Sibbo-Vargarna            12.47,9       1.49,9
 11. Tuomas Lindholm          Hämeenlinnan Hiihtoseura     12.51,7       1.53,7
 12. Aksu Vuorensyrjä         Hämeenlinnan Hiihtoseura     14.53,8       3.55,8
 13. Eetu Mäkelä              Hämeenlinnan Hiihtoseura     15.26,1       4.28,1

 Keskeyttäneet   1
  -  48.  40132167  Tuomas Leinamo           Valkeakosken Haka
 Poisjääneet   1
  -  58.  40141841  Robin Fransman           IF Sibbo-Vargarna
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Fanny Kukonlehto         Valkeakosken Haka            10.11,6
  2. Julia Junkkala           Vammalan Seudun Voima        10.23,7       0.12,1
  3. Saara Mattila            Valkeakosken Haka            10.26,5       0.14,9
  4. Nea Lindén               Rajamäen Kehitys             10.29,9       0.18,3
  5. Nea Kytäjä               Valkeakosken Haka            10.33,4       0.21,8
  6. Sonja Leinamo            Valkeakosken Haka            10.34,4       0.22,8
  7. Kerttu Niinimäki         Valkeakosken Haka            10.37,3       0.25,7
  8. Aino Vuorinen            Valkeakosken Haka            10.55,0       0.43,4
  9. Saana Kuusinen           Valkeakosken Haka            10.59,0       0.47,4
 10. Vilma Kanerva            Valkeakosken Haka            11.04,0       0.52,4
 11. Anni Virta               Valkeakosken Haka            11.06,4       0.54,8
 12. Venny Lundberg           Tampereen Pyrintö            11.10,1       0.58,5
 13. Ronja Haavisto           Tampereen Pyrintö            11.12,2       1.00,6
 14. Anni Heinonen            Espoon Hiihtoseura           11.16,3       1.04,7
 15. Olivia Kalliokoski       Pargas IF                    11.50,3       1.38,7
 16. Heta Neuvonen            Espoon Hiihtoseura           12.10,5       1.58,9
 17. Viivi Lundberg           Tampereen Pyrintö            12.35,1       2.23,5
 18. Anni Kallio              Tampereen Pyrintö            13.11,2       2.59,6
 19. Noora Daavitsainen       Mäntsälän Urheilijat         13.15,8       3.04,2
 Kilpailun ulkopuolella   1
 --  Rita Simola              Pirkkalan Hiihtäjät          12.02,1       1.50,5

 Keskeyttäneet   1
  -  74.  32730364  Anni Hyvärinen           Lahden Hiihtoseura
 Poisjääneet   3
  -  63.  34490848  Wilma Westerlund         Pargas IF
  -  76.  31831170  Ulla-Maija Peltomaa      Tammelan Ryske
  -  81.  33783187  Enni Levanen             Lahden Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hetta Niemelä            Lempäälän Kisa               11.12,7
  2. Nora Kytäjä              Valkeakosken Haka            11.24,1       0.11,4
  3. Nina Välimäki            Vammalan Seudun Voima        11.58,9       0.46,2
  4. Noora Nummila            Espoon Hiihtoseura           12.02,8       0.50,1
  5. Inka Haikama             Hämeenlinnan Hiihtoseura     12.03,3       0.50,6
  6. Venla Haataja            Ylöjärven Ryhti              12.10,6       0.57,9
  7. Julia Tuura              Hyvinkään Hiihtäjät          12.23,2       1.10,5
  8. Oona Kaikkonen           Lempäälän Kisa               12.33,5       1.20,8
  9. Matilda Åberg            Pargas IF                    13.02,9       1.50,2
 10. Hilla Neuvonen           Espoon Hiihtoseura           14.42,1       3.29,4

 Poisjääneet   3
  -  91.  40222628  Annu Virtanen            Espoon Hiihtoseura
  -  95.  40238236  Elina Mettälä            Hämeenlinnan Hiihtoseura
  -  96.  34519936  Jessica Junkkala         Vammalan Seudun Voima
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Oskari Yli-Penttilä      Espoon Hiihtoseura           15.49,3
  2. Jesper Lietzen           Pargas IF                    15.53,8       0.04,5
  3. Veeti Seppälä            Ylöjärven Ryhti              16.12,3       0.23,0
  4. Niilo Syrjälä            Valkeakosken Haka            16.32,7       0.43,4
  5. Matias Lautamäki         Hämeenlinnan Hiihtoseura     16.45,0       0.55,7
  6. Tuomas Ruuskanen         Keravan Urheilijat           17.27,5       1.38,2
  7. Oskari Aumo              Hämeenlinnan Hiihtoseura     17.28,2       1.38,9
  8. Benjamin Saarela         Forssan Salama               17.33,5       1.44,2
  9. Samuel Suoniemi          Lempäälän Kisa               17.36,4       1.47,1
 10. Atte Urvanta             Lempäälän Kisa               17.51,5       2.02,2
 11. Viktor Johansson         Pargas IF                    18.56,2       3.06,9
 12. Jani Koponen             Vihdin Viesti                19.36,8       3.47,5
 13. Tapio Mikkola            Viialan Viri                 19.52,6       4.03,3
 14. Benjamin Fransman        IF Sibbo-Vargarna            20.03,7       4.14,4
 15. Sauli Siltanen           Perniön Urheilijat           20.20,6       4.31,3
 16. Santeri Kortejärvi       Borgå Akilles                21.03,4       5.14,1

 Keskeyttäneet   1
  - 114.  34072321  Tommi Valkolehto         Ylöjärven Ryhti
 Poisjääneet   1
  - 115.  32880706  Tuukka Ylisiurua         Kangasalan Kisa
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hilla Niemelä            Lempäälän Kisa               16.23,9
  2. Milja Rantala            Kangasalan Kisa              16.37,5       0.13,6
  3. Hilda Kukonlehto         Valkeakosken Haka            16.39,2       0.15,3
  4. Sanni Kuusinen           Valkeakosken Haka            16.44,2       0.20,3
  5. Vilja Kauranen           Espoon Hiihtoseura           16.50,3       0.26,4
  6. Anni Lindroos            Pargas IF                    16.50,6       0.26,7
  7. Anna Rask                Pargas IF                    17.10,8       0.46,9
  8. Ella Levanen             Lahden Hiihtoseura           17.25,3       1.01,4
  9. Aino Huttunen            Lahden Hiihtoseura           17.30,2       1.06,3
 10. Karoliina Iso-Ropo       Vammalan Seudun Voima        17.34,0       1.10,1
 11. Eerika Salomäki          Keravan Urheilijat           17.38,2       1.14,3
 12. Heidi Oila               Espoon Hiihtoseura           17.38,4       1.14,5
 13. Mikaela Karjalainen      Lahden Hiihtoseura           17.43,3       1.19,4
 14. Ester Vuorio             Hämeenlinnan Hiihtoseura     17.51,0       1.27,1
 15. Amanda Lindström         IF Sibbo-Vargarna            18.13,5       1.49,6
 16. Aino Soininen            Rajamäen Kehitys             18.14,4       1.50,5
 17. Ida Haapala              Espoon Hiihtoseura           18.16,6       1.52,7
 18. Essi Metsälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura     18.30,5       2.06,6
 19. Outi Haikama             Hämeenlinnan Hiihtoseura     18.37,4       2.13,5
 20. Marjaana Jussila         Honkajoen Seudun Urheilija   18.46,5       2.22,6
 21. Rebecca Lönnqvist        Borgå Akilles                18.52,2       2.28,3
 22. Heta Virtanen            Hämeenlinnan Hiihtoseura     18.55,7       2.31,8
 23. Saara Saalo              Keravan Urheilijat           19.15,7       2.51,8
 24. Venla Välläri            Vammalan Seudun Voima        19.46,3       3.22,4
 25. Hilma Ahonen             Hämeenlinnan Hiihtoseura     20.13,1       3.49,2
 26. Hanna Toivonen           Sysmän Sisu                  20.48,0       4.24,1
 Kilpailun ulkopuolella   1
 --  Rosa Simola              Pirkkalan Hiihtäjät          18.07,0       1.43,1

 Keskeyttäneet   2
  - 123.  32085705  Ann-Sofi Ramstedt        Pargas IF
  - 131.  40132088  Viola Erkkilä            Pargas IF
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 8 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Wiljam Mattila           Keravan Urheilijat           23.45,0
  2. Jaska Lius               Kankaantaan Kisa             23.45,5       0.00,5
  3. Joonatan Junkkala        Kankaantaan Kisa             23.46,2       0.01,2
  4. Tino Stenman             Ylöjärven Ryhti              24.25,5       0.40,5
  5. Patrik Ingman            Espoon Hiihtoseura           24.31,8       0.46,8
  6. Jussi Jussila            Honkajoen Seudun Urheilija   24.34,7       0.49,7
  7. Aapo Haataja             Ylöjärven Ryhti              24.37,3       0.52,3
  8. Lauri Vähävihu           Hämeenlinnan Hiihtoseura     24.41,8       0.56,8
  9. Antti Ahvenjärvi         Espoon Hiihtoseura           24.43,0       0.58,0
 10. Arttu Jaakkola           Hämeenlinnan Hiihtoseura     26.06,4       2.21,4
 11. Setti Pirkola            Vehmaan Kiisto               26.25,8       2.40,8
 12. Simon Lindström          IF Sibbo-Vargarna            26.32,2       2.47,2
 13. Jukka Vähävihu           Hämeenlinnan Hiihtoseura     27.30,7       3.45,7
 14. Santtu Arfman            Perniön Urheilijat           27.40,1       3.55,1
 15. Eetu Tolvanen            Lempäälän Kisa               27.40,5       3.55,5
 16. Samu Hanska              Hämeenlinnan Hiihtoseura     27.40,8       3.55,8

 Keskeyttäneet   1
  - 166.  32989283  Tuomas Salonen           Sysmän Sisu
 Poisjääneet   1
  - 152.  32880735  Matias Ylisiurua         Kangasalan Kisa
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Heta Jalonen             Valkeakosken Haka            16.23,0
  2. Maria Paatero            Espoon Hiihtoseura           16.34,9       0.11,9
  3. Elina Honkavuori         Hämeenlinnan Hiihtoseura     19.14,2       2.51,2

 Keskeyttäneet   1
  - 173.  26015231  Jenni Höylänen           Kouvolan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tiina Kivikko            Lahden Hiihtoseura           16.10,7
  2. Emmi Rajala              Tampereen Pyrintö            16.53,2       0.42,5
  3. Anne Pitkänen            Punkalaitumen Kunto          17.06,4       0.55,7
  4. Roosa Hyvärinen          Nastolan Naseva              17.07,3       0.56,6
  5. Emmi-Juulia Hirviniemi   Pakilan Veto                 17.08,7       0.58,0
  6. Milka Ahonen             Hämeenlinnan Hiihtoseura     17.29,9       1.19,2
  7. Sanni Lamberg            Kangasalan Kisa              17.52,6       1.41,9
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Josephine Åberg          Pargas IF                    17.52,9
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Riikka Kalliokoski       Pargas IF                    18.12,7
  2. Irene Kantonen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     20.37,7       2.25,0
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Roosa Niemi              Jämin Jänne                  16.00,1
  2. Klaara Kontinen          Borgå Akilles                16.43,9       0.43,8
  3. Elli Holappa             Nastolan Naseva              17.00,7       1.00,6
  4. Ella Hyvärinen           Nastolan Naseva              17.06,3       1.06,2
  5. Josefiina Latvanen       Viialan Viri                 17.09,6       1.09,5
  6. Emma Olander             Ylöjärven Ryhti              17.10,2       1.10,1
  7. Laura Nurminen           Keravan Urheilijat           17.26,3       1.26,2
  8. Emmi Hakomäki            Tampereen Pyrintö            17.28,0       1.27,9
  9. Noora Toivonen           Tampereen Pyrintö            17.59,4       1.59,3
 10. Henna Mettalo            Lempäälän Kisa               18.04,6       2.04,5

 Keskeyttäneet   3
  - 200.  40073431  Siiri Kortejärvi         Borgå Akilles
  - 202.  28998660  Netta Nikkanen           Hämeenlinnan Hiihtoseura
  - 204.  32985290  Meri Hanska              Hämeenlinnan Hiihtoseura
 Poisjääneet   2
  - 194.  31010483  Jonna Juva               Perniön Urheilijat
  - 201.  30975189  Klaara Leponiemi         Viialan Viri
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Markus Sinijärvi         Valkeakosken Haka            27.50,7
  2. Joona Joensuu            Haapajärven Kiilat           27.51,0       0.00,3
  3. Tuomas Saksa             Valkeakosken Haka            28.24,3       0.33,6
  4. Joona Koponen            Tampereen Yritys             29.53,5       2.02,8
  5. Antti Rauvola            Liedon Luja                  31.37,5       3.46,8
  6. Kimmo Lajunen            Valkeakosken Haka            31.45,2       3.54,5
  7. Joni Juva                Perniön Urheilijat           32.35,5       4.44,8
  8. Ville Laine              Nastolan Naseva              34.12,8       6.22,1

 Keskeyttäneet   1
  - 211.  28549585  Olli Haavisto            Tampereen Pyrintö
 Poisjääneet   1
  - 207.  22364342  Aleksi Leino             Kankaantaan Kisa
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jari Jaakkola            Raision Kuula                29.36,0
  2. Marko Leppämäki          Virtain Urheilijat           30.21,2       0.45,2
  3. Jarkko Hiltunen          Liedon Luja                  30.38,2       1.02,2
  4. Harri Karjalainen        Vantaan Hiihtoseura          31.56,4       2.20,4
  5. Toni Hyyryläinen         Pakilan Veto                 33.27,0       3.51,0
  6. Petteri Tuura            Riihimäen Kiista-Veikot      34.07,3       4.31,3

 Keskeyttäneet   1
  - 224.  27590043  Henry Viholainen         Forssan Salama
 Poisjääneet   1
  - 222.  34397310  Jani Hiltunen            Riihimäen Kiista-Veikot
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jonas Nordström          IF Sibbo-Vargarna            29.55,2
  2. Valtteri Niskanen        Lempäälän Kisa               30.02,0       0.06,8
  3. Lassi Juhanoja           Paimion Urheilijat           30.12,5       0.17,3
  4. Miika Heikkilä           Espoon Hiihtoseura           30.23,6       0.28,4

 Keskeyttäneet   1
  - 228.  29660272  Matias Salonen           Sysmän Sisu
 Poisjääneet   2
  - 230.  33033154  Oliver Nässi             Pakilan Veto
  - 231.  30140985  Simo Siltanen            Paimion Urheilijat
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lari Laine               Kankaantaan Kisa             29.47,1
  2. Onni Rintala             Lempäälän Kisa               30.42,5       0.55,4
  3. Mark Lindström           IF Sibbo-Vargarna            30.45,6       0.58,5
  4. Wille Fagerholm          Pakilan Veto                 32.32,5       2.45,4
  5. Olli Niemi               Kangasalan Kisa              33.52,0       4.04,9
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anssi Reunanen           Forssan Salama               15.47,9
  2. Kari Kalliokoski         Pargas IF                    16.00,9       0.13,0
  3. Juha Blom                Vantaan Hiihtoseura          16.23,2       0.35,3
  4. Keijo Arfman             Perniön Urheilijat           16.34,0       0.46,1
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jarmo Kopra              Turengin Sarastus            15.57,4
  2. Tapio Nieminen           Virtain Urheilijat           16.59,2       1.01,8
Sarjaluettelo