HlHs 90-v juhlakilpailu

T U L O K S E T

© Hämeenlinnan Hiihtoseura

Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; M12; N14; N12; M14; NYL; N20; N18; N16; N45; M45; M55; M65; M16; MYL; M35; M20; M18;


M08 Miehet 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Konsta Manninen          Valkeakosken Haka             4.47,6
  2. Florian Fritzén          Österby Sportklubb            4.50,8       0.03,2
  3. Jouka Aaltonen           Espoon Hiihtoseura            4.51,0       0.03,4
  4. Eemil Koskinen           Ylöjärven Ryhti               5.04,9       0.17,3
  5. Joona Salminen           Tammelan Ryske                5.34,2       0.46,6
  6. Joel Seppälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura      5.44,3       0.56,7
  7. Erik Metzner             Österby Sportklubb            7.10,0       2.22,4
Sarjaluettelo

N08 Naiset 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elisabeth Kujanpää       Valkeakosken Haka             5.14,6
  2. Therese Äbb              Österby Sportklubb            5.42,4       0.27,8
  3. Essi Ilomäki             Pirkkalan Hiihtäjät           6.11,8       0.57,2
  4. Selma Lupala             Österby Sportklubb            7.35,9       2.21,3
  5. Julia Augustson          Österby Sportklubb            9.02,1       3.47,5
  6. Anna Vähävihu            Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.42,7       4.28,1
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elmeri Syrjälä           Valkeakosken Haka             7.05,9
  2. Juho Keskinen            Kangasalan Kisa               7.16,9       0.11,0
  3. Mikael Koivisto          Keravan Urheilijat            7.30,5       0.24,6
  4. Tomi Sandberg            Österby Sportklubb            7.36,3       0.30,4
  5. Joona Lahtinen           Valkeakosken Haka             7.40,7       0.34,8
  6. Toni Vainikka            Hämeenlinnan Hiihtoseura      8.04,9       0.59,0
  7. Niko Urho                Forssan Salama                8.23,2       1.17,3
  8. Joona Martikainen        Mäntsälän Urheilijat          8.41,3       1.35,4
  9. Tuomas Leinamo           Kalvolan Isku                 8.44,5       1.38,6
 10. Harri Juusti             Kosken Kaiku                  8.47,5       1.41,6
 11. Väinö Lupala             Österby Sportklubb            9.06,1       2.00,2
 12. Sampo Lindgren           Liedon Luja                   9.24,9       2.19,0
 13. Valtteri Kalanti         Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.28,0       2.22,1
 14. Topias Zerni             Kouvolan Hiihtoseura          9.41,6       2.35,7
 15. Anton Ingves             Närpes Kraft Skidförening     9.50,5       2.44,6
 16. Aksu Vuorensyrjä         Hämeenlinnan Hiihtoseura     12.23,7       5.17,8

 Poisjääneet   2
  -  19.  34440924  Roope Niskanen           Lempäälän Kisa
  -  28.  33790617  Jaakko Salomäki          Keravan Urheilijat
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Krista Manninen          Valkeakosken Haka             7.21,3
  2. Nora Kytäjä              Valkeakosken Haka             7.30,7       0.09,4
  3. Venla Heinimaa           Kangasalan Kisa               7.38,8       0.17,5
  4. Jessica Junkkala         Vammalan Seudun Voima         7.42,3       0.21,0
  5. Hetta Niemelä            Lempäälän Kisa                7.45,0       0.23,7
  6. Iida Tuokko              Kärkölän Kisa-Veikot          8.43,9       1.22,6
  7. Inka Haikama             Hämeenlinnan Hiihtoseura      8.48,7       1.27,4
  8. Erika Ingves             Närpes Kraft Skidförening     9.13,3       1.52,0
  9. Lumi-Kukka Lahdelma      Kärkölän Kisa-Veikot          9.31,5       2.10,2
 10. Elice Helenius           Viialan Viri                  9.37,8       2.16,5
 11. Elmiina Laakso           Kalvolan Isku                 9.59,1       2.37,8
 12. Juliana Elo              Hyvinkään Hiihtäjät          10.21,3       3.00,0
 13. Aila Kurki               Hämeenlinnan Hiihtoseura     16.06,0       8.44,7

 Poisjääneet   1
  -  48.  34527766  Julia Tuura              Hyvinkään Hiihtäjät
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Valtteri Heinimaa        Kangasalan Kisa               9.59,4
  2. Seeti Salonen            Valkeakosken Haka            10.04,3       0.04,9
  3. Niilo Syrjälä            Valkeakosken Haka            10.09,3       0.09,9
  4. Timi Heiskanen           Ounasvaaran Hiihtoseura      10.30,0       0.30,6
  5. Samuel Suoniemi          Lempäälän Kisa               10.43,4       0.44,0
  6. Matias Lautamäki         Hämeenlinnan Hiihtoseura     10.56,5       0.57,1
  7. Akseli Lindgren          Liedon Luja                  10.58,2       0.58,8
  8. Niko Keskinen            Kangasalan Kisa              11.12,3       1.12,9
  9. Miko Martikainen         Mäntsälän Urheilijat         11.16,0       1.16,6
 10. Juho Veikkolainen        Viialan Viri                 11.39,7       1.40,3
 11. Tommi Valkolehto         Kankaantaan Kisa             12.27,2       2.27,8
 12. Valtteri Rantala         Kalvolan Isku                13.00,7       3.01,3
 13. Ville Vierimaa           Hyvinkään Hiihtäjät          13.33,2       3.33,8
 14. Miika Tuominen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     13.44,2       3.44,8
 15. Matti Joopi              Luvian Veto                  14.30,8       4.31,4
 16. Eetu Vuorensyrjä         Hämeenlinnan Hiihtoseura     14.56,9       4.57,5
 17. Antti Kurki              Hämeenlinnan Hiihtoseura     22.29,0      12.29,6

 Poisjääneet   1
  -  69.  34471113  Jasper Elo               Hyvinkään Hiihtäjät
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Linnea Halonen           Närpes Kraft Skidförening     9.02,5
  2. Hilda Kukonlehto         Valkeakosken Haka             9.15,4       0.12,9
  3. Sanni Kuusinen           Hämeenlinnan Hiihtoseura      9.30,5       0.28,0
  4. Siiri Saalo              Keravan Urheilijat            9.36,8       0.34,3
  5. Marjaana Jussila         Honkajoen Seudun Urheilija    9.59,7       0.57,2
  6. Milja Rantala            Kangasalan Kisa              10.09,5       1.07,0
  7. Eerika Salomäki          Keravan Urheilijat           10.21,8       1.19,3
  8. Rebekka Liski            Liedon Luja                  10.30,7       1.28,2
  9. Veera Leppänen           Ylöjärven Ryhti              10.33,5       1.31,0
 10. Laura Salo               Jämin Jänne                  10.36,3       1.33,8
 11. Salla Lindgren           Liedon Luja                  10.37,9       1.35,4
 12. Hilla Niemelä            Lempäälän Kisa               10.44,8       1.42,3
 13. Heta Virtanen            Hämeenlinnan Hiihtoseura     10.48,1       1.45,6
 14. Fanni Lindvall           Noormarkun Nopsa             10.49,6       1.47,1
 15. Anna Rask                Pargas IF                    10.51,6       1.49,1
 16. Outi Haikama             Hämeenlinnan Hiihtoseura     11.00,5       1.58,0
 17. Emma Äbb                 Österby Sportklubb           12.16,7       3.14,2
 18. Silja Tanttari           Ylöjärven Ryhti              12.17,8       3.15,3

 Poisjääneet   3
  -  77.  34440717  Suvi Piri                Raision Kuula
  -  79.  34544749  Aino Soininen            Rajamäen Kehitys
  -  92.  30810008  Aino Pitkänen            Punkalaitumen Kunto
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Fanny Kukonlehto         Valkeakosken Haka            10.14,8
  2. Laura Kankkunen          Keravan Urheilijat           10.16,0       0.01,2
  3. Sonja Leinamo            Kalvolan Isku                10.42,9       0.28,1
  4. Kerttu Niinimäki         Viialan Viri                 10.46,1       0.31,3
  5. Julia Junkkala           Vammalan Seudun Voima        10.53,0       0.38,2
  6. Saara Mattila            Kosken Kaiku                 10.53,7       0.38,9
  7. Nea Lindèn               Rajamäen Kehitys             10.58,6       0.43,8
  8. Aino Vuorinen            Valkeakosken Haka            11.48,2       1.33,4
  9. Pinja Aaltonen           Espoon Hiihtoseura           12.02,6       1.47,8
 10. Isolde Fritzén           Österby Sportklubb           12.14,0       1.59,2
 11. Aada Vainikka            Hämeenlinnan Hiihtoseura     12.34,8       2.20,0
 12. Heta Haunia              Honkajoen Seudun Urheilija   12.51,9       2.37,1
 13. Saana Kuusinen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     13.01,0       2.46,2

 Poisjääneet   1
  - 109.  40069397  Saimi Lupala             Österby Sportklubb
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Patrik Kuuttinen         Närpes Kraft Skidförening    13.41,3
  2. Jussi Jussila            Honkajoen Seudun Urheilija   14.12,6       0.31,3
  3. Tino Stenman             Ylöjärven Ryhti              14.36,5       0.55,2
  4. Joonatan Junkkala        Vammalan Seudun Voima        14.40,7       0.59,4
  5. Eemil Helander           Keuruun Kisailijat           15.00,2       1.18,9
  6. Jaska Lius               Kankaantaan Kisa             15.36,2       1.54,9
  7. Ville Joopi              Luvian Veto                  15.44,0       2.02,7
  8. Arttu Kaario             Huhtasuon Hiihto 2000        15.53,8       2.12,5
  9. Mikko Raitala            Alastaron Urheilijat         16.00,7       2.19,4
 10. Juho Syrjäläinen         Kankaanpään Urheilijat       16.06,2       2.24,9
 11. Onni-Kalle Lahdelma      Kärkölän Kisa-Veikot         16.14,3       2.33,0
 12. Ossi Juusti              Kosken Kaiku                 16.18,0       2.36,7
 13. Setti Pirkola            Vehmaan Kiisto               16.20,3       2.39,0
 14. Jonne Lahtinen           Valkeakosken Haka            16.43,0       3.01,7
 15. Lauri Vähävihu           Hämeenlinnan Hiihtoseura     16.47,0       3.05,7
 16. Karri Tuokko             Kärkölän Kisa-Veikot         16.59,8       3.18,5
 17. Lauri Aaltonen           Hyvinkään Hiihtäjät          17.00,0       3.18,7
 18. Aleksanteri Aronpää      Harjavallan Jymy             17.45,3       4.04,0
 19. Samu Hanska              Hämeenlinnan Hiihtoseura     17.57,3       4.16,0
 20. Patrik Ingman            Österby Sportklubb           18.04,1       4.22,8
 21. Konsta Toivomäki         Rajamäen Kehitys             18.21,6       4.40,3

 Poisjääneet   2
  - 127.  31846631  Patrik Siekkinen         Huhtasuon Hiihto 2000
  - 134.  40095016  Lauri Hievanen           Liedon Luja
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hennariikka Rahkola      IF Länken                    14.05,5
  2. Eeva Ahervo              Vantaan Hiihtoseura          14.48,1       0.42,6
  3. Anni Ala-Mettälä         Tampereen Pyrintö            15.14,3       1.08,8
  4. Jenni Mattila            Hämeenlinnan Hiihtoseura     15.17,4       1.11,9
  5. Ida Rintala              Kankaantaan Kisa             15.54,7       1.49,2
  6. Terhi Martikainen        Lempäälän Kisa               16.29,7       2.24,2
  7. Mari Koivunen            Hollolan Urheilijat -46      16.51,9       2.46,4

 Poisjääneet   1
  - 140.  26996538  Tiia Tallila             Valkeakosken Haka
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Auli Kiskola             Lammin Säkiä                 15.13,2
  2. Saara Nikander           Lohjan Louhi                 15.21,8       0.08,6
  3. Jonna Rask               Pargas IF                    16.12,1       0.58,9
  4. Anna-Stina Hievanen      Liedon Luja                  16.41,3       1.28,1
  5. Venla Heikkilä           Keravan Urheilijat           18.43,7       3.30,5
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tiina Kivikko            Lahden Hiihtoseura           15.15,3
  2. Inka Koljonen            Punkalaitumen Kunto          15.31,1       0.15,8
  3. Sanni Alatalo            Ylöjärven Urheilijat         15.49,9       0.34,6
  4. Venla Haunia             Honkajoen Seudun Urheilija   16.16,1       1.00,8
  5. Rita Rajala              Noormarkun Nopsa             16.20,6       1.05,3
  6. Sonja Harjuntausta       Tampereen Pyrintö            16.26,7       1.11,4
  7. Emmi Rajala              Tampereen Pyrintö            16.29,0       1.13,7
  8. Linda Vahela             Lauttakylän Luja             18.00,0       2.44,7
  9. Tessa Uusitalo           Loimaan Jankko               18.34,9       3.19,6

 Poisjääneet   1
  - 165.  30818107  Linda Siekkinen          Huhtasuon Hiihto 2000
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Roosa Niemi              Jämin Jänne                  14.48,1
  2. Heidi Kuuttinen          Närpes Kraft Skidförening    15.10,3       0.22,2
  3. Klaara Leponiemi         Viialan Viri                 15.11,9       0.23,8
  4. Jonna Juva               Perniön Urheilijat           15.42,2       0.54,1
  5. Sarita Nieminen          Viialan Viri                 16.12,3       1.24,2
  6. Sonja Lahtinen           Valkeakosken Haka            16.17,9       1.29,8
  7. Emma Metzner             Österby Sportklubb           16.20,4       1.32,3
  8. Bettina Wikström         Perniön Urheilijat           16.37,0       1.48,9
  9. Josefine Augustson       Österby Sportklubb           16.43,0       1.54,9
 10. Emma Skreslett           Österby Sportklubb           16.43,3       1.55,2
 11. Jenna Tulonen            Borgå Akilles                17.02,2       2.14,1
 12. Emma Olander             Ylöjärven Urheilijat         17.03,3       2.15,2
 13. Tiia Heiskanen           Ounasvaaran Hiihtoseura      17.07,6       2.19,5
 14. Jonna Pakola             Kosken Kaiku                 17.08,6       2.20,5
 15. Meri Hanska              Hämeenlinnan Hiihtoseura     17.26,8       2.38,7
 16. Netta Nikkanen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     18.11,5       3.23,4
 17. Alina Hanhiniemi         Noormarkun Nopsa             18.14,2       3.26,1
 18. Sofia Raininko           Paimion Urheilijat           18.14,5       3.26,4

 Poisjääneet   3
  - 169.  30047716  Laura Nurminen           Keravan Urheilijat
  - 173.  40077973  Piia Riutta              Kalvolan Isku
  - 185.  31876397  Ronja Linna              Huhtasuon Hiihto 2000
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Virpi Palmén             Espoon Hiihtoseura           17.20,8
  2. Sari Ketonen             Janakkalan Jana              17.20,9       0.00,1
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mika Tervala             Hollolan Urheilijat -46      13.32,6
  2. Petri Kuusinen           Turengin Sarastus            13.38,0       0.05,4
  3. Kari Nurmi               Laukkosken Taimi             13.49,0       0.16,4
  4. Rauno Kokkonen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     14.38,5       1.05,9
  5. Heikki Haunia            Honkajoen Seudun Urheilija   14.56,3       1.23,7
  6. Hannu Ilonen             Tampereen Maratonklubi       15.35,7       2.03,1

 Keskeyttäneet   1
  - 200.  40076533  Jarkko Ojala             Vihdin Viesti
 Poisjääneet   2
  - 195.  23044933  Anssi Reunanen           Forssan Salama
  - 199.  27518119  Jari Nieminen            Padasjoen Yritys
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Rauno Tuomi              Nakkilan Vire                15.51,3

 Poisjääneet   1
  - 206.  40032535  Heikki Viita-Aho         Lempäälän Kisa
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Paavo Vesterinen         Tammelan Ryske               15.41,9
  2. Erkki Kilpinen           Hollolan Urheilijat -46      15.43,9       0.02,0
  3. Mauri Tolvanen           Leppävaaran Sisu             18.11,7       2.29,8
  4. Bjarne Wassholm          IK Trissan                   18.20,4       2.38,5

 Poisjääneet   1
  - 211.  31993869  Eero Moilanen            Kajaanin Hiihtäjät
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 8 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Teemu Eerola             Pirkkalan Hiihtäjät          21.46,0
  2. Oskari Hanhioja          Valkeakosken Haka            22.42,8       0.56,8
  3. Joni Rauhansalo          Valkeakosken Haka            22.48,7       1.02,7
  4. Tuomas Heikkilä          Keravan Urheilijat           23.12,5       1.26,5
  5. Juho Mattila             Kosken Kaiku                 23.35,4       1.49,4
  6. Tomi Santasalo           Jämin Jänne                  23.53,4       2.07,4
  7. Frans Lindvall           Noormarkun Nopsa             24.01,9       2.15,9
  8. Matias Vainio            Raision Kuula                24.15,0       2.29,0
  9. Erik Ingman              Österby Sportklubb           24.15,3       2.29,3
 10. Onni Rintala             Kankaantaan Kisa             24.23,6       2.37,6
 11. Niko Tonteri             Hyvinkään Hiihtoseura        24.58,6       3.12,6
 12. Miska Marjamäki          Jämin Jänne                  25.11,9       3.25,9
 13. Juho Salonen             Riihimäen Kiista-Veikot      25.23,2       3.37,2
 14. Jere Hara                Valkeakosken Haka            25.33,7       3.47,7
 15. Antton Koivisto          Keravan Urheilijat           26.00,5       4.14,5
 16. Johannes Lassila         Hämeenlinnan Hiihtoseura     26.42,9       4.56,9
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Waltteri Vinkanharju     Hyvinkään Hiihtäjät          24.18,3
  2. Markus Sinijärvi         Valkeakosken Haka            24.55,1       0.36,8
  3. Atte Kiskola             Lammin Säkiä                 25.11,8       0.53,5
  4. Mikko Kuusela            Vantaan Hiihtoseura          25.20,4       1.02,1
  5. Hannu Teisala            Viialan Viri                 25.30,1       1.11,8
  6. Aki Ijäs                 Viialan Viri                 25.33,9       1.15,6
  7. Matti Hakala             Hämeenlinnan Hiihtoseura     25.37,7       1.19,4
  8. Tuomas Saksa             Valkeakosken Haka            25.43,5       1.25,2
  9. Aleksi Leino             Kankaantaan Kisa             25.44,4       1.26,1
 10. Hannu Riipinen           Toijalan Vauhti              25.47,2       1.28,9
 11. Matti Nevala             Vihdin Viesti                25.55,6       1.37,3
 12. Ville Pirttijoki         Viialan Viri                 25.56,9       1.38,6
 13. Jussi Salo               Lempäälän Kisa               26.00,2       1.41,9
 14. Joonas Lotta             Lahden Hiihtoseura           26.03,9       1.45,6
 15. Esa Seppä                Lempäälän Kisa               26.09,1       1.50,8
 16. Tommi Reponen            Paimion Urheilijat           26.36,2       2.17,9
 17. Heikki Leppänen          Viialan Viri                 27.34,1       3.15,8
 18. Elmeri Järvelä           Parkanon Urheilijat          28.55,2       4.36,9
 19. Tony Meyer               Borgå Akilles                29.12,9       4.54,6
 Kilpailun ulkopuolella   1
 --  Lars Moholdt             Rindal IL (NOR)              24.17,0

 Keskeyttäneet   1
  - 251.  26516581  Lauri Lappalainen        Orimattilan Jymy
 Poisjääneet   1
  - 243.  24987798  Ville Pajunen            Hollolan Urheilijat -46
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Markus Välimäki          Viialan Viri                 25.45,9
  2. Jari Jaakkola            Raision Kuula                25.59,2       0.13,3
  3. Arto Hakala              Lempäälän Kisa               26.44,9       0.59,0
  4. Sami Kuisma              Riihimäen Kiista-Veikot      27.07,2       1.21,3
  5. Marko Leppämäki          Ylöjärven Urheilijat         27.39,8       1.53,9
  6. Henry Viholainen         Forssan Salama               28.23,3       2.37,4
  7. Petteri Tuura            Riihimäen Kiista-Veikot      29.38,8       3.52,9
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Artturi Pensasmaa        Valkeakosken Haka            25.04,1
  2. Patrik Rajala            Noormarkun Nopsa             26.04,8       1.00,7
  3. Henri Koivisto           Honkajoen Seudun Urheilija   27.18,9       2.14,8
  4. Samu Sippola             Hämeenlinnan Hiihtoseura     27.48,5       2.44,4
  5. Joni Juva                Perniön Urheilijat           28.13,8       3.09,7

 Keskeyttäneet   1
  - 268.  24435703  Juuso Hakala             Hollolan Urheilijat-46
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aleksi Parttimaa         Paimion Urheilijat           25.37,3
  2. Markus Vuorela           Jämin Jänne                  25.37,4       0.00,1
  3. Benjamin Tulonen         Borgå Akilles                26.59,8       1.22,5
  4. Jaakko Ranta             Tuusulan Voima-Veikot        27.00,2       1.22,9
  5. Paavo Hakanen            Raision Kuula                27.22,3       1.45,0
  6. Valtteri Niskanen        Lempäälän Kisa               27.25,9       1.48,6
  7. Vesa Raussi              Vihdin Viesti                27.43,5       2.06,2
  8. Lassi Juhanoja           Paimion Urheilijat           27.48,5       2.11,2
  9. Simo Siltanen            Perniön Urheilijat           28.12,6       2.35,3
 10. Arsi Harjuntausta        Tampereen Pyrintö            28.29,1       2.51,8
 11. Eevert Toivonen          Pirkkalan Hiihtäjät          28.38,6       3.01,3
 12. Miska Tervala            Hollolan Urheilijat -46      29.16,2       3.38,9

 Keskeyttäneet   1
  - 278.  30041673  Antero Sillanpää         Rajamäen Kehitys
Sarjaluettelo